Сифон | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

При першому погляді на процес приготування в сифоні здається, що це якась магія або принаймні хімічні досліди: форми нагадують лабораторний посуд, вогонь гріє скло, вода ніби всупереч законам фізики підіймається знизу догори. Це все на позір не пов’язано з кавою, складне й незрозуміле, доки не скуштуєш напій. Насправді цей пристрій здатний приготувати одну з найкращих чашок кави у вашому житті.

Колись забуті сифони знову починають набирати популярність завдяки розвитку specialty кави. Адже тільки сифон може так чітко передати всі смакові особливості і приготувати винятково «чисту» філіжанку.

Сифон винайшли в Німеччині в 30-х роках ХІХ сторіччя й активно використовували в багатьох європейських країнах та США до середини ХХ сторіччя. Існує думка, що розвиток індустрії розчинної кави виштовхнув сифон. Багато виробників-гігантів, як-от General Electric, згорнули виробництво сифонів через відсутність попиту. І лише кілька невеликих компаній, вірних своїй ідеї, продовжували випускати цей цікавий прилад.

На початку 2000-х років набрав обертів ринок specialty кави, і сифони знову повернулися в обіг. Нині вже невдивовижу побачити в кав’ярні сифон, здебільшого його використовують у закладах, які спеціалізуються на specialty каві.

Як він працює?

Сифон складається з двох частин — верхньої і нижньої посудин, виготовлених із боросилікатного скла, у якого підвищена хімічна стійкість і малий коефіцієнт температурного розширення.

У верхньої посудини є продовження донизу у вигляді скляної трубки, яка в зібраному стані майже сягає дна нижньої посудини. Між верхньою і нижньою частинами є ущільнювач, а всередині верхньої посудини — металевий, паперовий або полотняний фільтр.

У нижню частину заливають воду, а під сифон ставлять спиртовий або газовий пальник. Коли вода починає кипіти, молекули води розширюються, переходять у газоподібний стан і створюють тиск у нижній частині. З підвищенням температури води і, відповідно, тиску в нижній посудині вода піднімається по скляній трубці у верхню частину. На цьому етапі температура води у верхній частині ідеальна для екстракції: туди додають щойно змелену каву, перемішують і дають трохи постояти, потім вимикають пальник.

Молекули води в нижній частині при охолодженні зменшуються, переходять із газоподібного стану знову в рідкий, тиск теж зменшується, стає меншим за атмосферний, і вакуум, який утворився, засмоктує воду з верхньої частини в нижню. Вода, проходячи крізь фільтр, залишає в ньому навіть найдрібніші частинки кави.

Перед інструкцією з приготування зупинімося на двох принципових пунктах.

По-перше, використовуйте тільки каву свіжого обсмаження (не більше як місяць із дати обсмаження) та меліть каву безпосередньо перед приготуванням, інакше ви напевне отримаєте негативний результат і розчаруєтеся.

По-друге, наведені нижче рекомендації з приготування — це орієнтир, але не догма: експериментуйте з кількістю кави та об’ємом води, часом приготування і помелом. Ви неодмінно знайдете рецепт свого ідеального напою.

Приготування

    Нам знадобляться:
  • Сифон
  • Якісна питна вода
  • Кава свіжого обсмаження
  • Ваги
  • Кавомолка з жорнами
  • Пальник (спиртовий іде в комплекті з сифоном, газовий треба купувати окремо)
  • Таймер

Послідовність приготування:

1. Закип’ятити воду в чайнику. На середній сифон знадобиться 375 мл води.

2. Встановити фільтр у верхню частину. Фільтр рекомендуємо попередньо змочити.

3. У нижню частину сифона залити гарячу воду.

4. Встановити верхню частину так, щоб між верхньою і нижньою частинами не було герметичного з’єднання. Це допоможе прогріти верхню посудину перед екстракцією.

5. Запалити пальник і встановити його під нижню частину сифона. Максимально збільшити вогонь.

6. Коли вода почне закипати, встановити герметичне з’єднання між обома частинами сифона. Вода має почати підніматися у верхню частину. Зменшить вогонь.

7. Змолоти 26 грамів кави в кавомолці. Помел рекомендуємо крупніший, ніж для гейзерної кавоварки, але дрібніший, ніж для фільтра.

8. Трохи води має залишитися в нижній частині — це нормально. Засипати змелену каву і обережно перемішати, головне — всю каву змочити водою.

9. Настояти каву протягом 1 хвилини 15 секунд.

10. Погасити пальник та швидко й обережно перемішати каву, ламаючи кавову «шапку» й насолоджуючись ароматом.

11. З часом кава почне переливатися в нижню частину сифона.

12. Після того як кава перестане булькати, слід зняти верхню частину сифона і поставити на стіл у спеціальний отвір у кришці.

13. Через 2–3 хвилини розлити каву по філіжанках і насолоджуватись.

14. Смачного!

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0