Джезва | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

Каву в джезві почали готувати ще в ХVІ столітті. За цей час винайшли багато способів приготування, але основа їх незмінна — це дрібно змелена кава, просто як пил, при дотику схожа на борошно. Можна зварити каву в джезві і з крупнішого помелу, але вам навряд чи вдасться досягти ідеалу.

Отже, щоб приготувати ідеальну філіжанку кави, знадобиться якісна жорнова кавомолка — це найдорожче і найважливіше начиння. Добре мати таку ручну кавомолку вдома і молоти потрібну порцію кави безпосередньо перед приготуванням — це найкращий варіант. Або ми змелемо каву при замовлені — теж дуже якісно, і щільно запакуємо, щоб ароматні ефірні олії не розгубилися, а залишилися у вашій чашці.

Ще знадобиться чиста і якісна вода, кава свіжого обсмаження, ложка для перемішування і сама джезва. Ось тут вибір немаленький, адже джезви відрізняються за розміром (від 1 до 8 чашок) і за матеріалом (переважно мідні або керамічні, рідше з інших металів). Головне — форма: у джезви широка нижня частина, потім вона звужується догори і далі знову невеличке розширення у верхній частині.

Який сорт кави найкраще вибрати для приготування в джезві? Будь-який! Насправді треба експериментувати й визначити, який сорт кави найбільше подобається вам самим. Експериментуйте з кількістю грамів кави і часом приготування: кава — це емоція, смак, який має приносити задоволення, а смаки в усіх різні. Немає правильного, немає догм і шаблонів. Є певні рекомендації, напрацювання й досвід інших, а для вас — море можливостей у пошуках свого ідеального смаку.

Питання, чи перемішувати каву в процесі приготування, спірне. Хтось радить не мішати взагалі, хтось каже, що треба перемішувати лише в кінці приготування, коли знімаєш джезву з вогню. Дехто, навпаки, переконаний, що, готуючи, треба перемішувати каву по 10–15 секунд не менше як тричі — на початку, в середині і в кінці приготування.

Хто ж правий? Напевне, всі. Головне, щоб сподобався кінцевий результат, а до того моменту пробуйте і творіть.

Приготування

Є два найпоширеніші методи приготування в джезві. Початок в обох однаковий: на 100 мл води знадобиться 8 грамів кави свіжого обсмаження, чайник і джезва.

Метод 1

Засипаємо змелену каву в джезву, намагаючись рівномірно розподілити її по дну, заливаємо чисту питну воду до найвужчого місця джезви і ставимо її на середній вогонь. Щойно кава почне підніматися, зніміть джезву з вогню, дайте охолонути 15–20 секунд і знову поверніть на вогонь. Кава має підніматися тричі, після чого джезву знімають з вогню. Ось у цей момент можна перемішати, розламавши кавову «шапку», а можна не перемішуючи розлити по філіжанках.

Метод 2

Заливаємо чисту питну воду в джезву до найвужчого місця, засипаємо зверху змелену каву і ставимо джезву на невеликий вогонь, десь між мінімальною і середньою потужністю. На 30-й секунді перемішуємо каву протягом 10–15 секунд, потім повторюємо перемішування на 90-й секунді і на 2,5–3 хвилині. Коли кава почне підніматися, дочекатися щоб вона майже сягнула верхнього краю, і зніміть джезву з вогню. Ось тут головне не проґавити — кава може легко втекти й розплескатися по плиті. Час приготування при такому методі коливається від 3-х до 4-х хвилин і регулюється потужністю вогню.

Ось і все, як бачите, нічого складного. Тільки увага до процесу і прагнення смачної філіжанки кави забезпечать результат, на який ви розраховуєте. Смачного!

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0