Аеропрес | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

Аеропрес — мабуть, наймолодший із приладів для заварювання кави. Однак за популярністю він посідає визначне місце в кавовій індустрії: у різних країнах проводяться національні чемпіонати з приготування кави в аеропресі, є навіть світовий чемпіонат.

Винайшов аеропрес викладач Стенфордського університету, винахідник і власник компанії Aerobie Алан Адлер. Поставивши собі за мету створити простий, компактний і зручний пристрій для заварювання кави «в стилі американо», він 2005 року представив світу свій винахід.

Що таке аеропрес? Конструкцією і функціоналом він дуже нагадує медичний шприц. Аеропрес складається з двох основних частин: нижня частина у вигляді відкритого циліндра з цифрами, нанесеними збоку, і верхня частина у вигляді поршня.

Для приготування напою в нижню частину засипають змелену каву і зверху заливають гарячою водою. Щоб кава рівномірно змочилася, її перемішують ложкою. Потім вставляють верхню частину — поршень, і всю конструкцію ставлять на чашку. Рівномірно натискаючи на поршень, воду протискають крізь фільтр у нижній частині циліндра просто в чашку.

Кілька порад від винахідника

1. Слід використовувати лише оригінальні паперові фільтра, хоча в продажу є неоригінальні металеві багаторазового використання. Справа не в маркетингу і бажанні виробника продати якомога більше продукції. Як стверджує Алан Адлер, паперові фільтри запобігають потраплянню в готовий напій кафестолу, який спричиняє підвищення рівня холестерину в крові.

2. Паперові фільтри не можна використовувати повторно, бо після першого використання вони втрачають фільтрувальні властивості.

3. Воду треба брати температурою не більше як 80 °С, адже саме при такій температурі, на думку розробника, можна отримати найсмачніший напій. Однак цією рекомендацію ми знехтували, адже мало хто тримає на кухні термометр. Це по-перше, а по-друге, якщо простота — одне з головних завдань у приготуванні, то навіщо ж ускладнювати.

Існує багато варіантів заварювання кави в аеропресі, але базовими вважаються два методи — classic (класичний) та inverted (перевернутий). Різниця в тому, що при перевернутому методі коли каву заливають водою, вода не проходить крізь фільтр до створення тиску поршнем. Дехто вважає це перевагою, дехто не звертає на це уваги. Та можна стверджувати напевне, що при перевернутому методі екстракція трішки відрізняється, хоча на смак, як на нас, це майже не впливає.

Ще дуже важливий момент — помел кави, кількість кави і води. Ось тут уже творіть на повну. Змінюйте й експериментуйте в пошуках свого ідеального смаку. Як правило, перемоги на чемпіонатах здобувають авторські рецепти, але ще раз наголошуємо, що єдино правильного рецепту не існує — це площина для пошуку і творчості.

Приготування

Класичний метод детально викладено в інструкції виробника, яка додається до аеропресу, тому ми розглянемо перевернутий метод.

    Нам знадобляться:
  • Аеропрес (фільтр і ложка для перемішування)
  • Кава свіжого обсмаження
  • Чиста питна вода
  • Чайник
  • Кухонні ваги

Послідовність приготування:

1. Налити в чайник 200 мл води і довести до кипіння.

2. Встановити і змочити фільтр.

3. Відміряти 15 г кави і змолоти її.

4. Перевернути аеропрес догори ногами й засипати каву.

5. Залити нагріту воду з чайника.

6. Перемішати.

7. Встановити кришку разом із фільтром.

8. Залишити на 1 хвилину.

9. Повернути аеропрес у робоче становище і встановити на чашку або склянку.

10. Натиснути на поршень, протискуючи воду крізь фільтр. Намагайтеся з рівномірною швидкістю опускати поршень протягом 15–30 секунд.

11. Відкрутити кришку і вичавити фільтр і каву в смітник.

12. Насолоджуйтесь готовим напоєм.

Кава з аеропресу насиченіша, ніж із пуровера або кемекса, але м’якша за еспресо. На офіційному сайті її характеризують так: дивовижний смак, широкий спектр приємних смаків, але позбавлений гірчинки і з ледь помітною кислинкою.

А ще це компактний, легкий і ударостійкий прилад, який легко може стати вашим супутником у подорожах, у гостях і на роботі.

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0