Пуровер | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

Що таке пуровер, хто його винайшов і коли? Про це інформації небагато. Відомо тільки, що винайшли цей метод заварювання на початку ХХ століття в Японії, ймовірно, це був такий собі аналог чайної церемонії для поцінувачів кави. Назва походить від англійського вислову pour over, що перекладається як «лити зверху», «залити» тощо.

Серед розмаїття пропозицій ми вибрали пуровер Hario V60.

По-перше, Hario (в перекладі «король скла») — японська компанія, яка вже понад сто років спеціалізується на виготовленні продукції зі скла для різних галузей промисловості, серед них приладдя для кави і чаю, медичний і хімічний посуд.

По-друге, в кавовому світі це дуже поважний виробник, можливо, навіть мірило якості. Його пуровери, френч-преси, крапельні кавоварки, сифони і чайники чудової якості і мають відповідну репутацію серед кавоманів.

На відміну від інших моделей пуроверів, у Hario V60 чималий отвір у нижній частині, що робить його дуже схожим із кемексом. Та все-таки це різні способи заварювання.

У V60 використовуються спеціальні паперові фільтри з боковим швом. За щільністю вони нагадують фільтри для кемекса, а дехто поцінувачів кемекса навіть використовує фільтри V60.

У приготуванні теж багато спільного, однак, зважаючи на невеликі об’єми води (у нашому випадку — 200 мл), помел має бути дрібнішим, ближче до еспресо. Співвідношення кави до води майже таке саме, як для кемекса, — 1:16,6.

Існує кілька підходів до заварювання в пуровері. Перший такий самий, як ми описували для кемекса. Спочатку змочуємо фільтр окропом, потім засипаємо змелену каву, далі робимо попередню екстракцію , пауза 30–45 секунд і, тонкою цівкою рухаючись по спіралі від краю до центру, проливаємо до потрібного об’єму. Виробник рекомендує такий самий метод.

Проте в тенетах всесвітнього павутиння ми знайшли інший метод, цікавіший, як нам здається. Різниця полягає в тому, що після попередньої екстракції треба не заливати пуровер до країв, а доливати всередину невеличкими порціями, поступово, протягом 3,5–4 хвилин. Автори стверджують, що саме при такому методі зберігається стала температура для екстракції кави.

Зверніть увагу, що для правильного приготування кави в пуровері (та і в кемексі теж) треба мати чайник з тонким і трішки зігнутим носиком, яким можна рівномірно, контрольовано, у відповідному об’ємі наливати воду туди, де вона потрібна. Ми для цього користуємося чайником Hario Buono.

Приготування

    Нам знадобляться:
  • Кава свіжого обсмаження — запорука успіху
  • Пуровер, фільтри
  • Чайник Hario Buono
  • Якісна питна вода

Послідовність приготування:

1. Довести воду до кипіння і перелити 200 мл у чайник Hario Buono (для цього знадобляться кухонні ваги). У холодному чайнику вода трохи охолоне, що нам і треба.

2. Беремо 12 грамів кави і мелемо в кавомолці: помел має бути трішки грубішим за еспресо, але дрібнішим за помел для кемекса.

3. Щоб розігріти скляну чашку пуровера і видалити присмак паперу з фільтра, слід добре змочити фільтр гарячою водою, попередньо вклавши його в пуровер.

4. Насипати каву у фільтр. Пальцем або ложкою зробити по центру заглибину так, щоб вода не діставала до її країв, які до останнього мають бути сухими.

5. Засікти час. Змочити верхні шари кави, наливаючи в заглибину трохи води, але стежачи, щоб вода не дійшла до краю. Так ми уникнемо проливання води по краю кави, й екстракція проходитиме рівномірно. Залишити на 30–45 секунд. За цей час кава має помітно збільшитися в розмірі. Загальний час екстракції становить 3,5–4 хвилини.

6. Малими порціями доливати воду в центр кави, не допускаючи проливання до краю. Кава далі збільшуватиметься в розмірі. Дозувати об’єм води так, щоб не намокли краї.

7. На другій хвилині тонкою цівкою налити воду по колу, починаючи від центру, і поступово змочити краї.

8. На третій хвилині вода з чайника має закінчитися. Ви досягли правильної екстракції для цієї кількості кави (12 грамів кави на 200 мл води).

9. Дочекатися, доки останні краплі води пройдуть крізь фільтр. Тепер фільтр із кавою можна викинути в смітник.

Висновки

За якістю і чистотою чашки пуровер десь одного рівня з кемексом, зате він компактніший, його легко можна взяти з собою, наприклад у невеличку подорож. З іншого боку, через невеликий розмір він явно розрахований на одну людину, і для компанії незручний. Хоча в лінійці Hario представлено моделі на 1–2, 1–4 і навіть на 1–6 філіжанок.

Спробуйте й оцініть цей чудовий винахід поцінувачів кави зі сходу.

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0