Френч-прес | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

Здається, що може бути простіше, ніж приготувати каву у френч-пресі? Так, приготувати не важко. А ось приготувати смачну каву — тут треба постаратися. Спочатку трохи історії.

Як випливає з назви, френч-прес винайшли у Франції. Попри доволі просту конструкцію, виникла одна проблема — не могли зробити сито, яке відповідало б поставленим завданням, і якісно ущільнювало, особливо на стінках колби. Вперше френч-прес запатентував італійський дизайнер Аттілліо Калімані 1929 року. У 1930-х роках френч-преси марки Melior вперше було обладнано ситом із нержавійної сталі, і вони почали набирати популярність. Згодом датська компанія Bodum доопрацювала конструкцію френч-преса, він отримав сучасний вигляд і відтоді завоював всесвітню славу.

Головні й дуже важливі вимоги під час приготування

По-перше, кава має бути свіжого обсмаження, не більше як місяць з дати обсмаження, але що свіжіша — то краще. Це запорука смачного й ароматного напою.

По-друге, щоб отримати рівномірний помел, знадобиться дуже якісна жорнова кавомолка. Рівномірність помелу грає дуже важливу роль. Якщо каву змелену неоднорідно і це радше суміш частинок різного розміру, то й у філіжанці буде розбаланс смаку, надмірна екстракція дрібних частинок і гірчинка.

По-третє, якісна питна вода. Теж дуже важливий чинний, який сильно впливає на смак кави. Будь-який сторонній смак води одразу передається каві.

Приготування

Розібравшись з основними вимогами, перейдімо до приготування. Отже, нам знадобляться: свіжа кава, чайник, кухонні ваги (бажано), френч-прес, годинник або таймер.

1. Воду довести до кипіння, одразу вимкнути чайник і дати їй трохи вистигнути, пам’ятаючи, що рекомендована температура для приготування кави у френч-пресі становить 90–95 градусів.

2. Мелемо каву: фракція має бути трохи крупнішою за цукор-пісок, тому використовуйте лише жорнові кавомолки.

3. Насипати каву у френч-прес. Ми радимо на 100 мл води брати 5,5 грамів кави (але це теж місце для власних експериментів).

4. Повільно залити водою з чайника, намагаючись рівномірно його змочити, долити до середини френч-преса.

5. Засікти таймер на 1 хвилину, перемішати ложкою, долити до повного і накрити кришкою. Залишити ще на 3 хвилини.

6. Через 4 хвилини треба повільно опускати поршень. Будьте уважні! Якщо поршень опускається дуже туго внаслідок надто дрібного помелу, не тисніть сильно, бо можете отримати опіки. Піднімати поршень догори і повільно опускати, доки він не досягне дна.

7. Одразу перелити напій в інший посуд, щоб перервати екстракцію.

І наостанок. Завжди заварюйте стільки кави, скільки можете випити протягом 10 хвилин: кава швидко вистигає і стає не такою смачною.

Ще один важливий момент: раз на тиждень якісно вимивайте френч-прес, використовуючи засіб для миття посуду або, краще, в посудомийці. Інакше в ньому з’явиться затхлий запах, що псуватиме улюблену смачну й ароматну каву.

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0