Якщо ви досі не готували каву в моке або, як її ще називають, гейзерній кавоварці, вам є що надолужувати. На перший погляд, складна конструкція може насторожувати, але якщо розібратися, все доволі просто. А смак приготованої кави вартий того, щоб спробувати.
Розберімося, що й до чого. Першу моку запатентував ще 1933 року Альфонсо Біалетті, дід Альберто Алессі, власника відомої італійської компанії Alessi, яка й досі випускає, серед іншого, гейзерні кавоварки. До війни було продано лише 10 000 кавоварок, після війни справу батька продовжив син, і, як стверджують у компанії, з 1950 року до наших днів вироблено понад 300 000 000 кавоварок. Мока посіла в кавовій індустрії гідне місце і стала улюбленою кавоваркою для мільйонів людей по всьому світу.
Ця кавоварка складається з трьох частин — нижньої колби, сітчастого фільтра і верхньої частини. Принцип дії такий: пара витісняє розігріту воду з нижньої частини пристрою, яка спрямовується вгору по вузькому стовпчику і проходить крізь сітчастий фільтр із кавою у верхню частину посудини, де й збирається приготований напій.
Який напій отримуємо з моки? Доволі густа і міцна кава, менш насичена, ніж у джезві, але щільніша, ніж у френч-пресі.
Приготування
- Нам знадобляться:
- — Cвіжа кава
- — Кавомолка з жорнами
- — Чиста питна вода
- — Мока
Каву треба змолоти крупніше, ніж для еспресо, але менш дрібно, ніж для френч-преса. Від помелу залежить смак кави: якщо завеликий — буде ненасичена, якщо замалий — буде щільна й гірка. Ідеально каву змолоти безпосередньо перед приготуванням, але для цього підійде лише кавомолка з жорнами.
Послідовність приготування:
1. Воду розігріти до кипіння і залити в нижню частину моки до нижнього краю клапана безпеки. Не переливати вище, клапан має скинути тиск, якщо вода не зможе пройти крізь каву, наприклад, при замалому помелі. Обережно! Нижня частина дуже швидко нагрівається від окропу, тому для дальших дій слід використовувати рушник, щоб уникнути опіків.
2. Насипати каву у фільтр до країв і вставити в нижню частину.
3. Обережно прикрутити верхню й нижню частини кавоварки, тримаючи вертикально.
4. Поставити на вогонь і закрити кришкою. За якийсь час тиск у нижній частині стане достатнім, щоб проштовхнути воду крізь каву у верхню частину.
5. Щойно цівки стануть тонкими, а кавоварка почне фиркати, це означає, що вся вода пройшла крізь каву і почала виходити пара. Силу вогню треба підбирати так, щоб приготування тривало 4–5 хвилин.
6. Зняти кавоварку з вогню. Охолодити нижню частину під проточною водою, щоб остаточно завершити екстракцію.
Отже, мока — чудовий пристрій для швидкого приготування прекрасної філіжанки кави, проста у використанні і обслуговуванні — досить промити її під проточною водою. Крім того, тут, на відміну від джезви, кава ніколи на збіжить! Ідеальний варіант для поцінувачів насиченої кави.